kurs: wiatraczek

wiatraczek miniaturka

 

kurs:

wiatraczek

autor:

prof.n. scrap.

Karola

 

Papierowy wiatraczek to urocza ozdoba, którą możemy wpleść w nasze letnie, wakacyjne prace – od doboru materiałów zależy w jakim stylu będzie nasz wiatraczek – czy będzie ozdobą dziecięcego albumu czy eleganckiej kartki 🙂 Proponuję wykonanie takiego wiatraczka krok po kroku, nie zajmie nam to więcej niż 10 minut.

Materiały i narzędzia wykorzystane w kursie:

 
 
 
Krok 1.

Przygotowujemy potrzebne materiały i narzędzia. Papier do scrapbookingu przycinamy w kwadrat – od jego wielkości będzie zależał rozmiar naszego wiatraczka. Ja docięłam papier w kwadrat o wymiarach 10 x 10 cm.

 

wiatraczek1

 

Krok 2.

Brzegi kwadratu wycinamy ozdobnie, możemy do tego celu użyć dziurkacza brzegowego, dziurkacza "around the page" lub nożyczek wycinających ozdobny brzeg – tak jak ja to zrobiłam. Składamy nasz kwadrat na pół, po przekątnych, w miejscach złożenia oznaczamy linię cięcia, będziemy nacinać te linie, ale nie do końca, warto zatem oznaczyć sobie miejsce, około 1 cm od środka kwadratu i do tego miejsca ciąć.

wiatraczek2

 

Krok 3.

Mamy już nacięte linie w naszym wiatraczku. Teraz zaginamy narożniki kwadratu do środka i końcówkę naklejamy w sam środek kwadratu. Używamy do tego celu kropek kleju, które nie potrzebują czasu schnięcia. Na każdy przyklejony narożnik nakładamy kolejną kropkę, aż do złożenia wiatraczka.

 

wiatraczek3

 

Krok 4.

Na koniec, w środku wiatraczka robimy dziurkę, nakładamy ozdobę, może to być papierowy kwiatek, kółko wycięte z papieru lub inna papierowa ozdoba, a dla bezpieczeństwa – aby "skrzydła" wiatraczka dobrze się trzymały – spinamy całość ćwiekiem, którego końce rozkładamy po "lewej" stronie wiatraczka.
Oto gotowa ozdoba; możemy jej użyć jako elementu dekoracji na naszych scrapach, kartkach, albumach, możemy też stworzyć dekorację domu z samych wiatraczków.

 

wiatraczek412 komentarzy na “kurs: wiatraczek”

 1. Dorota-kędziorek pisze:

  Bardzo efektowny wiatraczek i dzięki kursowi łatwy w wykonaniu.
  Wspaniale, że coraz więcej kursów pokazujecie.
  Dziękuję 🙂

 2. […] Kurs na wiatraczek z papieru znajdziecie TUTAJ. […]

 3. […] Karola wstawiła do słoika wesołe wiatraczki wykonane z papierów i dodatków do scrapbookingu – jak zrobić takie wiatraczki dowiecie się także z kursu w Akademii Scrap.com.pl – TUTAJ. […]

 4. Sija pisze:

  O rany, takie proste a takie ładne 🙂 Byłoby też fajne w jesiennych kolorach…

 5. Dunia pisze:

  Uwielbiam wiatraczki!

 6. Haart pisze:

  jakie to proste 🙂 Wszystkie wydają się proste do czasu gdy będę chciała je zrobić 😉

 7. […] Ozdoby na tym skrapie są wykonane własnoręcznie przez Anię. Wiatraczki z papieru spięte ozdobnymi ćwiekami kryształkami są bardzo łatwe do zrobienia, a kurs na nie możecie znaleźć w naszej Akademii Scrapbookingu. […]

 8. […] Główny i w sumie jedyny motyw to wiatrak, który zaczerpnęłam z kursu z Akademii scrap.com.pl Kurs na Wiatraczek . Jedynie nie posiadam nożyczek, które wycinają takie  specjalne wzory, dlatego zwykłymi […]

 9. Nata pisze:

  спасибо!

 10. Might I suggest as reading material for the scientifically minded “Through the Earth in Forty Minutes” by Dr. Paul W. Cooper?Apparently, an arbitrary frictionless path through the earth, accelerated and decelerated by gravity alone, takes forty-two minutes regardless of termini.For those who have access —American Journal of Physics — January 1966 — Volume 34, Issue 1, pp. 68DOI 10.1119/1.1972773

 11. Ula pisze:

  O Cudownie 🙂 <3

Napisz odpowiedź