maski&embossing_kurs_miniatura

kurs:

Jak używać maski

Latarnia Morska do embossingu

autor:

adiunkt n. scrap.

Lewa Rączka Ania

 

 

Marski/szablony Latarnia Morska są wykonane z tworzywa o uniwersalnej grubości, co pozwala na wykorzystanie ich do różnych ciekawych technik! Jedną z nich jest embossing. Można go wykonać dłutkiem do embossingu na miękkiej podkładce bądź w specjalnej maszynce do wycinania wykrojnikami (mamy różne marki maszynek dostępne obecnie na rynku).

kartka_maska_roza

{największa róża widoczna na kartce została wygnieciona przy pomocy maski}

Maski/szablony wykorzystane w tym kursie są dostępne w sklepie Scrap.com.pl:

maska/szablon Latarnia Morska- warstwowa róża duża maska/szablon/do embossingu - kafelki maroko maska/szablon Latarnia Morska - Damask maska/szablon/do embossingu - cegły murek

Akademia - banerek mini 1

Uwaga: płytki i cały zestaw należy ułożyć jedno na drugiej równo (a nie “schodkowo” jak na zdjęciach),  ale w kursie płytki są ułożone tak, aby widać było nazwy maszynek i całą “kanapkę”.

Za pomoc przy zdjęciach w maszynkach Big Shot i Evolution dziękuję Marcie Krupie 🙂

BIG SHOT

maska_Latarnia_Morska_Big_Shot_Sizzix

SOLO SHIM + jedna przeźroczysta płytka (standardowe płytki w zestawie startowym)

+ zestaw dodatkowy płytki i gumy dedykowany do maszynki Big Shot

guma/mata do embossingu

płytka czarna do embossingu

 

Akademia - banerek mini 1

 

 

EVOLUTION

maska_Latarnia_Morska_Evolution_WR_Memory_Keepersjpg

płytki, które są w zestawie startowym do maszynki

platforma do embossingu/wycinania (6" x 13")

silikonowa mata (niebieska)

mata B

Akademia - banerek mini 1

 

 

Cuttlebug

maska_Latarnia_Morska_Cuttlebug_Provocraft

standardowy zestaw płytek dodawany do maszynki  (zestaw jak do folderu do embossingu z instrukcji)

płytka A

2x płytka B

gumowa mata do embossingu – tutaj użyta Spellbinders

(dostępne dwie w zestawie, Cuttlebug ma dedykowaną swoją matę, ale Spellbinders wychodzi korzystniej cenowo)

dodatkowa tekturka lub złożony papier ksero (ja używam tekturki, która znajduje się jako wzmocnienie w bazach na kartki Anita’s)

Akademia - banerek mini 1

Tak wygląda efekt po wygnieceniu:

1_efekt_po_wygnieceniu_maskajpg

 

2_efekt_po_wygnieceniu_maska

 

 

Akademia - banerek mini 1

Kontynuacja wzoru

Używając szablonu/maski Latarnia Morska możemy wykonywać kontynuację wzoru (przedłużenie motywu).

Jest to przewaga szablonu nad folderami do embossingu, w których nie można kontynuować wzorów bez rozcięcia folderu.



9 komentarzy na “kurs: embossing przy użyciu maski/szablonu Latarnia Morska”

  1. Karolina pisze:

    Witam,

    Czy aby wytłoczyć wzór z maski na BigShot’ie konieczne jest posiadanie SOLO Shim? czy wystarczy samo Multipurpose Platform? posiadam wszystkie elementy oprócz płytki Solo Shim. Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

  2. Witam,

    taki zestaw jak jest podany gwarantuje odpowiedni efekt, który sprawdziliśmy. Nie posiadam wymienionej płytki by móc dla Pani to sprawdzić osobiście, ale dostałam podpowiedź, że najgrubsza biała+czarna guma+2przezroczyte płytki wychodzi super.

    Jeżeli płytki przezroczyste są bardzo wygięte to zastrzegam, że próby wygniatania dwoma przezroczystymi płytkami to na własną odpowiedzialność, bo nie jest to dedykowany zestaw do embossingu od Sizzixa.

    Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam 🙂
    Ania

  3. Karolina pisze:

    A czy posiadanie Państwo jaki kurs/tutorial odnośnie preferowanego sposobu/zestawu embossingu z maski właśnie do Sizzixa? Jako osoba początkująca posiłkuje się różnymi źródłami informacji o scrapbooking’u a obecny kurs skłonił mnie do zakupu zarówno płytki do embossingu Big Shot Texturz Impressions Pad oraz gumy do embossingu Big Shot Texturz Silicone Rubber. W tym wypadku nie wiem czy zestaw jest odpowiedni…

  4. Maszynka BigShot jest producenta Sizzix. Wymieniony w kursie zestaw płytek jest sprawdzony i „bezpieczny” a dzięki użyciu zestawu do embossingu stwierdzam, że również rekomendowany przez Sizzix. Nie posiadamy innego kursu o wygniataniu maską.
    Tak jak pisałam wyżej dostałam podpowiedź, że aby wyszło z płytką Multipurpose platform należy użyć: najgrubsza biała+czarna guma+2przezroczyte płytki.
    Na pewno można użyć jeszcze innych zestawów, ale ponieważ nie posiadam wszystkich maszynek i wszystkich dostępnych płytek na rynku nie jestem w stanie sprawdzić każdej kombinacji. Starałam się dotrzeć do tych najpopularniejszych w Polsce.
    Jak mam maszynkę Cuttlebug, jak widać ułożona „kanapka” z płytek zawiera zwykłą tekturkę. Myślę, że również i w Pani maszynce można spróbować tak ułożyć. Najlepiej zaczynać od cieńszych płytek i przechodzić do grubszych jeżeli wzór się nie wygniecie.

    Zachęcam do wypróbowania i podzielenia się opinią z jakim zestawem płytek Pani się udało.

  5. Karolina pisze:

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Teraz będę już wiedzieć jakie kombinacje wypróbować 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

  6. Marika pisze:

    Witam serdecznie, czy jest możliwość, by używając oryginalnych płytek do wytłaczania w Big Shot’cie szablon mi się po prostu pokruszył? Po trzech wytłoczeniach (trzy idealne) po prostu połamał się na malutkie kawałeczki… Czy to jednak moja zasługa? 😉

  7. Obstawiam, że za duży nacisk w maszynce (szablon się nie łamie, chyba, że jest mocno wyginany, a w maszynce przecież się nie wygina) – więc prawdopodobnie go rozerwało na łączeniach, a to się dzieje w przypadku za dużego nacisku.

  8. […] Nawet zwykły biały karton można przemienić w ciekawe i eleganckie tło dzięki tłoczeniom. Wytłoczenia (embossing) w kartonie można wykonać szablonem Latarnia Morska w maszynce do wycinania – instrukcję złożenia “kanapki” w różnych rodzajach maszynek znajdziecie tutaj. […]

  9. […] Tło wytoczyłam na maszynce z użyciem maski Latarnia Morska. Jak jej używać do embossingu przeczytanie w moim kursie. […]

Napisz odpowiedź