kurczaczek wielkanocny

 

 

kurs:
kolorowanie kurczaczków
autor:
adiunkt n.scrap.
Ania – Lewa Rączka

Czas przedświąteczny to wzmożony czas pracy dla wszystkich „kartujących”. Dzisiaj proponuję Wam wykonanie wielkanocnego kurczaka w bardzo szybki i prosty sposób. To element dzięki, któremu każda Wielkanocna kartka będzie lekka i wiosenna. Co najważniejsze: wykonanie nawet kilkunastu takich kurczaków zajmuje zaledwie kilka minut.

Potrzebujemy następujące materiały:

image image

image image

– wielkanocne kurczaczki – do dekoracji i na kartki (http://sklep.scrap.com.pl/wielkanocne-kurczaczki-do-dekoracji-na-kartki-p-7428.html)

– tusz cytrynka Latarnia Morska (http://sklep.scrap.com.pl/tusz-pigmentowy-do-stempli-embossingu-cytrynka-p-1903.html)

– tusz czerwony Latarnia Morska (http://sklep.scrap.com.pl/tusz-pigmentowy-do-stempli-embossingu-czerwony-p-3698.html)

– gąbka do tuszowania (http://sklep.scrap.com.pl/gabka-do-tuszowania-cut-dry-duzy-arkusz-p-668.html), blending tool bądź inna gąbka (np.do naczyń)

Kurs_kurczaczek_1

1. Bierzemy zestaw wielkanocnych kurczaków z tektury (do kupienia w sklepie Scrap.com.pl) i delikatnie nacinamy miejsca złączeń np. skalpelem bądź nożykiem. Nie wyłamujemy ani nie wyrywamy aby nie uszkodzić kurczaków. Łączenia można też przeciąć małymi nożyczkami.

Kurs_kurczaczek_2

2. Miękką gąbeczką dotykamy poduszki z tuszem koloru cytrynka:

Kurs_kurczaczek_3 3.Gąbeczką tuszujemy tekturkę – kurczaczka. Można nakładać tusz bezpośrednio z poduszki, ale wymaga to troszkę wprawy. Do tuszowania wykorzystałam rączkę z gąbeczką – Blending Tool firmy Ranger.

Kurs_kurczaczek_4

4. Powtarzamy czynność i gąbeczką dotykamy poduszki z tuszem koloru czerwonego:

Kurs_kurczaczek_5

5. Tuszujemy łapki kurczaczka kolorem czerwonym.  Można delikatnie potuszować brzegi korpusu kurczaczka czerwonym kolorem. W ten sposób można uzyskać ciekawy efekt.

Kurs_kurczaczek_6

6. Użyłam ozdobnego kryształka i przykleiłam jako oko kurczaczka, ale można również domalować zwykłym długopisem lub mazakiem. Tak przygotowany kurczak powędrował na kartkę  🙂

KartkaZKurczaczkiem

A tu jeszcze kartki wielkanocne z kurczaczkami pokolorowanymi w ten sam sposób, wykonane przez Złotą Rączkę Agnieszkę:

kartka_z_kurczaczkiem

Wyzwanie#17_Agnieszka8 komentarzy na “jak pokolorować wielkanocnego kurczaczka”

 1. […] Zapraszam Was serdecznie do Akademii Scrap.com.pl gdzie pokazałam jak pokolorować takiego kurczaczka. Klik TU […]

 2. Jadwiga pisze:

  Efekt oczywiście, super 🙂

 3. […] Złotej Rączki Agnieszki na temat ATC (czyli kompendium wiedzy o Artist Trading Cards) oraz ćwiczenia Lewej Rączki Ani z kolorowania kurczaczków wielkanocnych. […]

 4. małgorzata pisze:

  A ja bałam się kolorować, bo myślałam, że je tym zepsuję. Dziękuję za uświadomienie, że pierwszą powinnością skraperki jest kreacja i ryzyko.
  bye, bye

 5. […] W bieżącym Wyzwaniu w Scrap.com.pl mamy prawdziwie wiosenną i cukierkową paletę kolorów! A to moja kartka wielkanocna, jako inspiracja na Wyzwanie. Wystąpiły na niej tekturowe kurczaczki, banalnie proste do ozdobienia jak pokazała Lewa Rączka w Akademii Scrap.com.pl (klik). […]

 6. […] Zapraszam na mój kurs w Akademia.Scrap.com.pl pt. “jak pokolorować wielkanocnego kurczaczka“ […]

 7. natalia pisze:

  a skond taki szablon????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 8. Natalia – szablon na kurczaczka? Linki gdzie można kupić kurczaczki są podane w pierwszych linijkach tego kursu 🙂

Napisz odpowiedź